Kik vagyunk?

Ha szeretnél többet megtudni a blog íróiról és munkáikról
Kérjük írjemail-t, vagy látogass el honlapunkra:
www.weddingdesign.hu
Egyéniségedre szabott esküvő design

Wedding Design Blog - esküvő stílusosan

Egyedi esküvőre vágysz? Mi megmutatjuk a tökéletes részleteket!

Online esküvői meghívók katalógus

esküvői meghívók

Közösségi oldalak

Utolsó kommentek

  • ...gabka...: @BubuMaczkó: Színben tök jó ötlet, a virágminták meg jelképeznék továbbra is, hogy ő a lány. :) Kö... (2011.10.04. 16:03) Téli esküvői meghívó
  • R Dóra: Sziasztok, Nagyon jó volt Veletek dolgozni, a lelkesedéseteknek, biztatásotoknak óriási szerepe vo... (2011.07.28. 16:03) Csupa szív!
  • scs: @V&L: valóban hasonlít egy picit a fenyőre, de ez az asparagus egyik fajtája. Talán fenyő heje... (2011.06.09. 08:30) Örökzöld
  • V&L: Jól látom, hogy a csokorban fenyő is van? Valami hasonló érdekes megoldást keresek, ugyanis a vőle... (2011.06.08. 10:24) Örökzöld
  • scs: @judit4: a google-t tudom javasolni magyar szalnok esetén, nem szeretnénk senkit sem kiemelni (2011.05.26. 10:20) Álomkollekció menyasszonyi ruhákból
  • Utolsó 20

Partnereink

Régi magyar esküvői szokások

2010.03.15. 21:33 :: U.Monka

Ha már március 15-e, nemzeti ünnep van, következzen egy kis csokor hagyományos magyar népszokás az esküvői viselettel kapcsolatban, a nem is olyan régmúltból.

A mirtuszkoszorút az ártatlanság jelképeként viselték a menyasszonyok régen, és a népszokás szerint csak azokat a hajadonokat illette, akik érintetlenül mentek férjhez. Természetesen azonban a néhány „ijedtségen” már túl lévő lányok is feltették fejükre esküvőjükön, össze is súgtak a hátuk mögött emiatt annakidején. A koszorú esküvő utáni levétele jelképezte az asszonnyá válást, ezután az ifjú házasok szobájuk falára akasztották dísznek, és halálukig ott őrizték.


 

Szép és sajnos kiveszőben lévő szokás a rozmaringág vőlegényre, násznépre tűzése, illetve a menyasszony koszorújának rozmaringgal díszítése. A rozmaring a hűséget jelképezi a népszokás szerint. Manapság elvétve lehet látni esküvőkön, én néhány éve egyetlen egyszer, egy erdélyi esküvőn láttam csak eddig.


A menyasszonyi ruha sem volt mindig fehér. Hazánkban sokáig a fekete volt az általános ünneplőruha-szín, a lányok feketében esküdtek. Faluhelyen sokáig nem is volt külön menyasszonyi ruha, a lányok a legszebb ruhájukban mentek férjhez, ez általában díszes, hímzett öltözetet jelentett. Mindössze az első világháború után kezdődött a fehér menyasszonyi ruha térhódítása.

Mai rohanó világunkban is fontos a régi hagyományok megismerése, tisztelete, és megőrzése. Ha valaki hagyományos esküvőt tervez, az a fentieken kívül még jónéhány szép régi szokást feleleveníthet élete nagy napján.

Képek forrása: Wikipédia, Nosalty, Tankönyvtár

Megosztás

Szólj hozzá!

Címkék: fehér ruha fekete hagyományos esküvő

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása